Zilele Ţinutului Secuiesc - Programe
zile  5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   ... 



joi
05
octombrie
Préda Barna: ,,Secuii în vâltoarea istoriei”” – prezentație istorică

Ozun
18:00 | Ozun, Conacul Pünkösti



joi
05
octombrie
Expoziție fotografică cu titlul Erdővidéki hétköznapok

Vârghiş
18:00 | Școala Generală Borgáth Károly, Vârghiș



joi
05
octombrie
Evilági Akusztik – Concertul bibliotecii

Baraolt
19:00 | Baraolt, Biblioteca Orășenească Gyulai Líviusz, sala Pál Antal



vineri
06
octombrie
Teatrul de păpuși ,,Cimborák” - 1x1 Királyfi

Comandău
17:00 | Comandău, Școala Gimnazială Horn Dávid



vineri
06
octombrie
Préda Barna: ,,Secuii în vâltoarea istoriei”” – prezentație istorică

Breţcu
18:00 | Brețcu, Centrul de Cultură



vineri
06
octombrie
„Nimeni nu-mi poate frânge aripile de acum încolo” – vernisajul expoziţiei cu fotografii de Zsuzsi Ujj

Sfântu Gheorghe
18:00 | Sfântu Gheorghe, Spațiul Expozițional de Artă Contemporană MAGMA



sâmbată
07
octombrie
Retrospectiva Cluburilor de Artă Fotografică din Secuime – expoziție

Sfântu Gheorghe
11:00 | Sfântu Gheorghe, Piața Libertății



sâmbată
07
octombrie
Concurs de artă fotografică pentru artişti independenţi – expoziție

Sfântu Gheorghe
11:00 | Sfântu Gheorghe, Piața Libertății



sâmbată
07
octombrie
Teatrul de păpuși ,,Cimborák” - 1x1 Királyfi

Doboşeni
12:00 | Doboșeni, Căminul cultural



sâmbată
07
octombrie
Forumul cluburilor de artă fotografică din Ținutul Secuiesc

Sfântu Gheorghe
12:00 | Sfântu Gheorghe, Centrul de Cultură al Județului Covasna



sâmbată
07
octombrie
Workshop de fotografie cu Feleki István

Sfântu Gheorghe
15:00 | Sfântu Gheorghe, Centrul de Cultură al Județului Covasna



sâmbată
07
octombrie
Trans-paysage – Feleki István – vernisajul expoziției

Sfântu Gheorghe
18:00 | Sfântu Gheorghe, Casa cu Arcade



sâmbată
07
octombrie
Projected thoughts Irina Rădulescu & Lehel Kelemen – proiecţii foto

Sfântu Gheorghe
19:00 | Sfântu Gheorghe, Casa de Cultură a Sindicatelor



sâmbată
07
octombrie
CT Project – Sculpting Sounds – concert

Sfântu Gheorghe
22:00 | Sfântu Gheorghe, Scena principală din Piața Libertății



duminică
08
octombrie
,,Kalapszalag” Concert pentru copii al formației Kelekótya

Chichiş
11:00 | Parohia Unitariană din Chichiș



duminică
08
octombrie
Neo-Gitár-Alfa – Concert de chitară

Baraolt
12:00 | Baraolt, biserica reformată



marţi
10
octombrie
Trupa Égvilág: Ursul nu-i de joacă… – spectacol interactiv pentru copii

Estelnic
11:00 | Estelnic, Căminul cultural



marţi
10
octombrie
Teatrul de Păpuși ,,Halvirág”: Laci Ürge

Covasna
11:00 | Covasna, Centrul de Cultură



marţi
10
octombrie
,,Mese, mese mátka” – La povești cu Benkő Éva

Chilieni
11:00 | Grădinița cu Program Normal Chilieni



marţi
10
octombrie
Hockey feminin în Secuime – Fodor Zsuzsánna / vernisaj expoziţie cu proiecţii foto şi dezbatere

Sfântu Gheorghe
18:00 | Sfântu Gheorghe, Tein Teahouse



marţi
10
octombrie
Ansamblul de Dansuri „Trei Scaune”-„Háromszék”: Vom trăi liber – Petőfi 200

Bodoc
19:00 | Bodoc, Casa de Cultură József Attila



miercuri
11
octombrie
,,Instrumente muzicale tradiţionale ale popoarelor” – workshop pentru copii

Cernat
11:00 | Cernatul de Sus, Școala Gimnazială Bod Péter



miercuri
11
octombrie
,,Kalapszalag” Concert pentru copii al formației Kelekótya

Tălişoara
18:00 | Tălișoara, Sala de rugăciuni al bisericii reformate



miercuri
11
octombrie
Ansamblul de Dansuri „Trei Scaune”-„Háromszék”: Vom trăi liber – Petőfi 200

Ghelinţa
19:00 | Ghelința, Casa de Cultură



joi
12
octombrie
Lansare de carte și expoziție

Estelnic
18:00 | Estelnic, Căminul Cultural



joi
12
octombrie
Ansamblul de Dansuri „Trei Scaune”-„Háromszék”: Vom trăi liber – Petőfi 200

Zăbala
19:00 | Zăbala, Casa de Cultură



joi
12
octombrie
Cântece de Zsuzsi Ujj, la pian Kristóf Darvas

Sfântu Gheorghe
21:00 | Sfântu Gheorghe, foaierul Teatrului Tamási Áron



vineri
13
octombrie
,,Amintiri de război din Depresiunea Baraoltului” – Préda Barna

Bodoş
18:00 | Bodoș, Casa Comunitară Budai Emília



vineri
13
octombrie
Ansamblul de Dansuri „Trei Scaune”-„Háromszék”: Vom trăi liber – Petőfi 200

Vârghiş
19:00 | Vârghiș, Casa de Cultură



sâmbată
14
octombrie
În căutarea secretelor Mamei Pământ / Conferinţă despre fotografia de natură

Sfântu Gheorghe
14:00 | Sfântu Gheorghe, Biblioteca Județeană Bod Péter - Sala Gábor Áron



sâmbată
14
octombrie
Întâlnirea formațiilor de muzică veche în Depresiunea Baraolt, ediția a XI-a

Tălişoara
17:00 | Tălișoara, Castelul Daniel



sâmbată
14
octombrie
Turneul povestea muzicală „János vitéz” - turneul în Ținutul Secuiesc al studențiilor Universitate Crestină Partium

Târgu Secuiesc
17:00 | Casa de Cultură Vigadó



duminică
15
octombrie
,,Limpede nu vezi decât cu inima” – Spectacol de muzucă individuală oferit de Kolumbán Sándor

Angheluş
11:00 | Angheluș, biserica reformată





top