Organizatori principali







Organizatori






Coorganizatori

Judeţul Harghita

  • Ansamblul de Dansuri Trei Scaune
  • Ansamblul Nagyvárad
  • Ansamblul Național Secuiesc Harghita
  • Ansamblul Național Secuiesc Harghita
  • Ansamblul Național Secuiesc Harghita
  • Asistență Educațională Harghita
  • Asociația ”Szépvízért”
  • Asociația Centrul Pentru Resurse și Dezvoltare Durabilă ”Orizont 2050”
  • Asociația Centrul Pentru Resurse și Dezvoltare Durabilă ”Orizont 2050”
  • Asociaţia Clubul foto din Gheorgheni
  • Asociația crescătorilor de albine din România
  • Asociația Cultura Nostra
  • Asociatia Erdélyi Magyar Népzenészek
  • Asociatia Gyilkosto Adventures
  • Asociatia Gyilkosto Adventures
  • Asociația pentru Județul Harghita
  • Asociația pompierilor voluntari Lăzarea
  • Asociația turistică Torzsások
  • Biblioteca Judeţeană „Kájoni János” și 10 biblioteci publice participante în program
  • Biblioteca Nyirő József, Odorheiu Secuiesc
  • BonBon Matiné
  • Centrul de Cultură și Artă Sălaj
  • Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Harghita
  • Centrului Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Harghita
  • Comuna Ciceu
  • Comuna Lazarea
  • Conducerea județului Pest
  • Depozitarul valorilor județului Pest
  • Echipa de scafandrii al Serviciului Public Salvamont Salvaspeo al consiliului Judetean Harghita
  • Echipa salvamont din Odorheiu Secuiesc.
  • Echipa salvamont din Vlahita
  • Echipa salvaspeo al Serviciului Public Salvamont Salvaspeo al consiliului Judetean Harghita
  • Editura Harghita
  • Formația Role
  • Liceul Sfântu Nicolae
  • Liceul Tehnologic Zimmethausen Borsec
  • Liceul Teoretic Kemény János,Toplița
  • Lueta , biblioteca comunala
  • Lunca de Jos, biblioteca comunala
  • Municipiul Miercurea Ciuc
  • Muzeul Molnár István
  • Orchestra de Cameră Ciuc
  • Parohia Romano Catolică din Mediaș
  • Pauleni Ciuc, biblioteca comunala
  • Primăria Suseni
  • Primăria Borsec
  • Primăria Ciumani
  • Primăria Comunei Frumoasa
  • Primăria Ditrău
  • Primăria Lăzarea
  • Primăria Municipiului Miercurea Ciuc
  • Primăria Remetea
  • Primăria Toplița
  • Remetea, biblioteca comunala
  • Rețeaua ”Hagyományok Háza” Transilvania
  • Sânmartin, biblioteca comunal
  • Scoala Generală Elekes Vencel
  • Scoala generală Köllő Miklós
  • Școala Gimnazială Liviu Rebreanu, Miercurea Ciuc
  • Scoala Populara de Arte si Meserii Vamszer Geza
  • Serviciului Public Salvamont Salvaspeo al Consiliului Judetean Harghita
  • Șimonești , biblioteca comunala
  • Teatrul Figura Stúdió
  • Trupa de dans “Udvarhely Néptáncműhely”
  • Universitatea Babeș-Bolyai Gheorgheni
  • Vlahița, biblioteca comunala


Judeţul Covasna

  • Centrul de Artă din Transilvania, Sfântu Gheorghe
  • Muzeul Naţional Secuiesc, Sfântu Gheorghe
  • Casa De Cultură Kónya Ádám, Sfântu Gheorghe
  • Asociația Culturală Apáczai Csere János, Brașov
  • Asociația de Tineret IKA, Cernat
  • Școala gimnazială “Végh Antal”, Cernat
  • Parohia Reformată Icafalău, Icafalău
  • Asociația Csillagösvény, Icafalău
  • Casa De Cultură "Vigadó", Târgu Secuiesc
  • Asociația Antanténusz, Târgu Secuiesc
  • Primăria Poian
  • Rețeaua ”Hagyományok Háza” Transilvania
  • Asociația Muzicienilor Populari Maghiari din Transilvania
  • Primăria Estelnic, Estelnic
  • Casa de Cultură Brețcu, Brețcu
  • Primăria Brețcu, Brețcu
  • Biblioteca Comunală Turia
  • Primăria Ghelința
  • Casa de Cultură Zăbala
  • Centrul de Cultură Mikes Kelemen, Zagon
  • Corul Reformat din Păpăuți
  • Casa Orășenească de Cultură Covasna
  • Asociația Culturală și de Tineret MUKKK
  • Casa de Cultură Chiuruși
  • Primăria Ozun
  • Biblioteca Comunală Fábián Ernő, Ilieni
  • Parohia Unitariană Arcuș
  • Şcoala Gimnazială Mikes Ármin Bixad
  • Parohia Unitariană Calnic
  • Asociația Culturală și de Tineret Belin
  • Primăria Aita Mare
  • Casa Oraseneasca de Cultura Baraolt
  • Parohia Reformată Baraolt
  • Asociația Pro Bonum Publicum, Baraolt
  • Asociația "Köpecért" Egyesület
  • Şcoala Gimnazială Benkő József, Brăduț
  • Asociația Messzelátó din Tălișoara
  • Asociaţia de Tineret Dávid Ferenc, Vărghiș
  • Composesoratul Bățanii Mari
  • Asociația Bodvai, Bățanii Mici
  • Casa de Cultură Întorsura Buzăului
  • Casa de Cultură Barcani
  • Casa de Cultură Sita Buzăului


Parteneri media




top